Videohra

V Číne sa rozhodli zákonom výrazne obmedziť hranie videohier pre deti a dospievajúcich do 18 rokov. Týka sa to viac ako 268 miliónov ľudí.

Deti sa môžu hrať len v piatok, sobotu a nedeľu a to len v časoch od 20:00 do 21:00. Prístup do internetových hier si po novom vyžaduje overenie totožnosti a spoločnosti prevádzkujúce videohry povolia človeku prístup len v rámci spomínaných časov.

Elektronické drogy a digitálny detox

Čínska vláda so znepokojením prirovnáva videohry k „elektronickým drogám“ alebo „duchovnému opiu“, pričom sa odvoláva na udalosti z 19. storočia, kedy milióny číňanov bolo závislých na fajčení opia počas tzv. Opiových vojen s Veľkou Britániou.

„Žiadna časť priemyslu nemá mať právo zničiť generáciu ľudí“ napísal štátom riadený denník Economic Information Daily 3. augusta 2021.

Rodičia sa sťažovali

Podnet prišiel od samotných rodičov detí. Sťažovali sa, že ich deti majú problém s učením, študovaním a negatívne to vplýva na ich sociálne vzťahy a ich mentálne a fyzické zdravie.

Drastické opatrenia

Niektorí rodičia museli svoje deti odviesť do odvykačných táborov. Jeden z nich prevádzkuje Tao Ran. Nachádza sa neďaleko Pekingu a nie je sú ňom dovolené žiadne počítačové technológie. Jeho program stojí 1 850 $ za mesiac a väčšina rodičov ostáva so svojími deťmi v tábore po dobu 3 – 6 mesiacov.


Zdroje článku:

  • https://www.cbsnews.com/news/china-gaming-restrictions-online-crackdown-digital-technology/
  • https://edition.cnn.com/2021/08/31/tech/china-ban-video-games-minor-intl-hnk/index.html

Zdroj obrázkov: pixabay.com

Zdieľajte článok so svojimi priateľmi